0 537 248 77 17 bilgi@hunermetal.com

Alüminyum Cephe Giydirme

Alüminyum Cephe Giydirme

Ürün Tanıtımı
  • Giydirme cephe, yüksek katlı binaların dış cephelerinin genellikle camdan oluşan bir duvarla kaplanması işlemidir. 2000'li yılların başından beri, dış cephede tuğla ya da betonarme yapıların mecbur kılınmasının kaldırılmasıyla giydirme cephe sistemler inşaat sektöründe en fazla tercih edilen yapılardan olmuştur.

  • Binaların dış yüzeylerinde kullanılan giydirme cephe yapının ara ve ana taşıyıcı elemanlarının bir araya getirilirken fonksiyonelliğinin ön planda bulundurularak verim sağlaması için kullanılan sistemdir.

  • Giydirme cephenin avantajları yapıları rutubetten, kinetik enerjiden, gürültüden koruması, güneş ışınlarından ve zararlı etkilerinden koruması, onarım ve bakım maliyetini en aza indirmesi, estetik, hafif, dayanıklı, çevreci ve fonksiyonel olması, su, ses ve ısı yalıtımı sağlayarak enerji tasarrufuna katkıda bulunması, yapıdaki hataları kapatması gibi durumlardır.

  • Kolay kullanımı ve sahip olduğu farklı renk seçenekleri ile uygulandığı alanın dekorasyonuna uyum sağlar.

  • Binalara daha estetik bir görünüm sağlayan giydirme cephe sistemleri, sadece mimari açıdan değil teknik açıdan da birçok fayda sağlamaktadır.

  • Genellikle çok katlı binalarda bu avantajların daha etkili olduğu görülür. Çünkü giydirme cepheler hızlıca montajlanabilir, binanın genleşmesi ya da hareketine karşı mükemmel bir etki gösterir ve akustik performansı artırır.


HEMEN ARA